HomeShopPersonal CareBabé Vitamin C+ Radiance & Smoothing Ampoules x10

Babé Vitamin C+ Radiance & Smoothing Ampoules x10

2990 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Ampulat Babé Vitamin C+ Radiance & Smoothing janë perfekte për të hidratuar dhe ndriçuar lëkurën duke i dhënë asaj një pamje rrezatuese dhe të rinovuar. Me glicerinë dhe faktorë hidratues natyralë, këto ampula mund të hidratojnë thellësisht lëkurën, jo vetëm duke e rikthyer atë në nivelet e duhura të lagështisë, por edhe duke parandaluar dehidratimin e lëkurës.

Me rrënjë jamballi ato ndihmojnë në frenimin e prodhimit të melaninës duke çuar në një çehre më të shndritshme dhe me shkëlqim.

Dhe me 10% vitaminë C të stabilizuar, ato ndihmojnë në luftimin e shenjave të plakjes dhe lodhjes, ndriçojnë ngjyrën e lëkurës dhe përmirësojnë pamjen e përgjithshme të lëkurës. Struktura e saj e lehtë e lëngshme i përshtatet të gjitha llojeve të lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme, dhe në thelb mund t’i kthejë lëkurës së  lodhur një pamje të njëtrajtshme, rrezatuese dhe të rinovuar. 91% e përdoruesve deklaruan se lëkura ishte më e butë, 81% vunë re se lëkura ishte më e shndritshme dhe rrezatuese dhe 81% deklaruan se lëkura kishte një pamje më rinore.

Përbërësit kryesorë:

  • Glicerinë 1%:tërheq ujin dhe e lidh atë me lëkurën, duke e mbajtur atë të hidratuar dhe të mbrojtur nga agresorët e jashtëm. Mbron nga acarimi dhe gjithashtu ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës;
  • 5% Rrënja e Jamballit: ndihmon në frenimin e prodhimit të melaninës duke çuar në një çehre më të shndritshme dhe me shkëlqim;
  • 5% Faktorë Hidratues Natyralë (NMF): mund të hidratojnë thellësisht lëkurën. Ato ndihmojnë në rivendosjen e niveleve të duhura të lagështisë së lëkurës dhe parandalojnë dehidratimin e lëkurës;
  • Vitamina C 10% e stabilizuar: e cila është një antioksidant i fuqishëm. Ai jo vetëm që mbron lëkurën nga radikalet e lira, por gjithashtu ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit. Ndihmon në luftimin e shenjave të plakjes dhe lodhjes, ndriçon çehren dhe përmirëson pamjen e përgjithshme të lëkurës.

Si të përdorni:
Aplikoni ampula Babé Vitamin C+ Radiance & Smoothing në lëkurë të pastër dhe të thatë më parë. Masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht. Produkti është i qëndrueshëm për 48 orë pas hapjes. Përdoreni pjesën tjetër të ampulës brenda 48 orëve.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Vitamin C+ Radiance & Smoothing Ampoules x10”

Your email address will not be published. Required fields are marked *