HomeShopPersonal CareBabé Bicalm+ Soothing & Repairing Ampoules x10

Babé Bicalm+ Soothing & Repairing Ampoules x10

2990 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Ampulat qetësuese dhe riparuese Babé Bicalm+ lehtësojnë, qetësojnë dhe ndihmojnë në riparimin e lëkurës reaktive dhe të irrituar. Të formuluara me jamball, ekstrakt tërshërë, faktor hidratues natyral dhe glicerinë, këto ampula rikthejne elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.

Për më tepër, ato ndihmojnë në qetësimin dhe riparimin e lëkurës në rast të inflamacionit, acarimit ose skuqjes.

Formula e lehtë, e përthithur lehtë siguron hidratim optimal deri në 24 orë duke minimizuar reaktivitetin e lëkurës. 86% e vullnetarëve të provave klinike konfirmuan se ky produkt zbut lëkurën e tyre; 86% raportuan përfitime riparimi; më në fund, 71% zbuluan se ky produkt rivendosi ekuilibrin në lëkurën e tyre.

Përbërësit kryesorë:

  • Jamball 10% ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe acarimit;
  • Ekstrakti 5% i tërshërës redukton irritimin e lëkurës, duke ofruar njëkohësisht përfitime antihistaminike;
  • 5% NMF (Natural Moisturizing Factor) ruan hidratimin optimal për 24 orë;
  • 1% glicerinë ndihmon në mbajtjen e ujit në epidermë, duke parandaluar kështu dehidratimin.

Si të përdorni:
Aplikoni ampula qetësuese dhe riparuese Babé Bicalm+ një ose dy herë në ditë në lëkurën e pastruar më parë. Shpërndani ampulën në mënyrë të barabartë, pastaj vazhdoni me hidratuesin tuaj si zakonisht.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Bicalm+ Soothing & Repairing Ampoules x10”

Your email address will not be published. Required fields are marked *