HomeShopPersonal CareBabé SOS Soothing Spray 125ml

Babé SOS Soothing Spray 125ml

4550 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babé SOS Soothing Spray 125ml është një formulë qetësuese dhe restauruese që ofron rehati të menjëhershme për lëkurën e irrituar dhe me prirje atopike. Nga njëra anë, ky spray inovativ fokusohet në forcimin e barrierës natyrale të lëkurës për të parandaluar humbjen e ujit dhe, rrjedhimisht, tharjen. Njëkohësisht, prania e Pre dhe Probiotikut në përbërje rezulton të jetë shumë efikase në ribalancimin e mikrobiomës. Së fundi, një kompleks i përbërësve aktivë qetësues është përgjegjës për reduktimin e acarimit, kruajtjes dhe skuqjes. Rezultati? Ushqyerje dhe elasticitet afatgjatë pas çdo aplikimi!

Të gjitha këto përfitime ofrohen nga një sistem i zgjuar aplikimi kundër pikimit. Në fakt, Spray qetësues Babé SOS ka një teksturë inovative që mund ta spërkatni pa mundim në lëkurën tuaj me ngjitje të përsosur.

Përbërësit kryesorë:

  • 3% SOS Soothing Active Ingredient është një komponent me origjinë bimore që është përgjegjës për qetësimin, mbrojtjen dhe forcimin e lëkurës;
  • 1% Prebiotik është thelbësor për të nxitur rritjen e dobishme të florës së lëkurës;
  • 1% probiotikë kontribuojnë shumë në lëkurë më të shëndetshme;
  • 0,5% vaj Inca Inchi dhe vaj Chia jo vetëm që rikthen funksionet e barrierës së lëkurës, por gjithashtu lufton inflamacionin dhe rregullon keratinizimin. Për më tepër, këta përbërës ndihmojnë në ruajtjen e niveleve të hidratimit dhe elasticitetit;
  • Aminoacidet 0,5%, Urea, Acidi Karboksilik Pirolidon (PCA), Acidi Laktik dhe Laktatet imitojnë faktorin natyral hidratues të lëkurës, duke garantuar hidratim afatgjatë;
  • 0,5% Bisabolol është një përbërës i shkëlqyer hidratues dhe qetësues që redukton skuqjen e lëkurës dhe acarimin e përgjithshëm;
  • 0,1% molekulat e ceramideve, nga acidet yndyrore natyrale në lëkurë, nxisin funksionet natyrore të barrierës së lëkurës dhe ndihmojnë në mbajtjen e ujit.

Si të përdorni:
Përdorni Babé SOS Soothing Spray 125ml aq shpesh sa të nevojitet për të luftuar thatësinë dhe acarimin. Aplikojeni duke e spërkatur direkt në lëkurë nga larg. Nëse është e nevojshme, masazhoni produktin për shpërndarje të barabartë dhe përthithje maksimale.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé SOS Soothing Spray 125ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *