HomeShopPersonal CareBabé Super Fluid Color Sunscreen SPF50 50ml

Babé Super Fluid Color Sunscreen SPF50 50ml

2990 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Kremi kundër diellit Babé Super Fluid Color SPF50 është një krem me ngjyre që mbron lëkurën nga plakja e parakohshme dhe e barazon lëkurën me një nuancë të përsosur. Formula është ultra e lehtë dhe i siguron lëkurës mbulim natyral, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe lëkurën e ndjeshme. Po aq e rëndësishme, formula është rezistente ndaj ujit dhe nuk ngacmon sytë.

Përveç mbrojtjes me spektër të gjerë nga UVA, UVB, dritat blu dhe rrezatimi infra të kuqe, formula gjithashtu i siguron lëkurës hidratim dhe e barazon lëkurën. Ky veprim i plotë është i mundur vetëm si rezultat i veprimit sinergjik të aktivëve të fuqishëm. Si fillim, karnozina ndihmon në riparimin e dëmtimit të lëkurës nga radikalet e lira, ndërsa acidi hialuronik hidraton lëkurën, duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe duke zbutur linjat e imëta në të njëjtën kohë. Përveç kësaj, një mburojë me spektër të gjerë mbron lëkurën nga kërcënimet kryesore të ekspozimit në diell, si dhe nga ndotja. Aplikojeni çdo ditë për të mbrojtur dhe përsosur lëkurën në të njëjtën kohë, duke parandaluar foto-plakjen dhe duke i dhënë lëkurës tuaj një pamje të butë dhe të lëmuar.

Përbërësit kryesorë:

  • 0.2% Carnosine është një antioksidant natyral që ndihmon në riparimin e dëmtimit të radikaleve të lira në lëkurë;
  • Acidi hialuronik 0,1% kontribuon në hidratimin e lëkurës duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe zbutjen e linjave të holla.

Si të përdorni:
Aplikoni një sasi të Babé Super Fluid Color Krem dielli SPF50 në lëkurën e fytyrës. Aplikojeni atë pas hidratuesit të fytyrës dhe para grimit. Përsëriteni çdo dy orë për të mbajtur lëkurën të mbrojtur nga agresionet e jashtme.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Super Fluid Color Sunscreen SPF50 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *