HomeShopPersonal CareBabé Proteoglycan F+F Elasticity & Firmness Ampoules

Babé Proteoglycan F+F Elasticity & Firmness Ampoules

5000 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Ampulat e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë Babé Proteoglycan F+F rikthejne elasticitetin dhe qëndrueshmërinë në lëkurën e varur.

Të formuluara me proteoglikane, argirelinë, faktor hidratues natyral dhe glicerinë, këto ampula krijojnë një pamje të rinovuar duke rikthyer hidratimin optimal. Përbërësi kryesor, proteoglikanet, ristrukturon lëkurën nga brenda jashtë, duke kontribuar kështu në një pamje më të fortë dhe më rinore.

Për më tepër, argirelina krijon një efekt shtrëngues, i cili ndihmon në reduktimin e shfaqjes së rrudhave dhe linjave të holla. 93% dhe 85% e vullnetarëve të provës klinike raportuan respektivisht lëkurë më të lëmuar dhe më të fortë, ndërsa 80% vunë re një rritje në fleksibilitetin dhe elasticitetin e lëkurës.

Përbërësit kryesorë:

  • Proteoglikanet 1% nxisin prodhimin e acidit hialuronik dhe kolagjenit, i cili ndihmon në ristrukturimin e lëkurës;
  • Argireline 5% krijon një efekt shtrëngues në lëkurë, duke reduktuar kështu shfaqjen e rrudhave;
  • 5% NMF (Natural Moisturizing Factor) ruan hidratimin optimal për 24 orë;
  • 1% glicerinë ndihmon në mbajtjen e ujit në epidermë, duke parandaluar kështu dehidratimin;

Si të përdorni:
Aplikoni ampula Babé Proteoglycan F+F Elasticity & Firmness një ose dy herë në ditë në lëkurën e pastruar më parë. Shpërndani ampulën në mënyrë të barabartë, pastaj vazhdoni me hidratuesin tuaj si zakonisht.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Proteoglycan F+F Elasticity & Firmness Ampoules”

Your email address will not be published. Required fields are marked *