HomeShopPersonal CareBabé Super Fluid Sunscreen SPF50 50ml

Babé Super Fluid Sunscreen SPF50 50ml

2990 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babé Super Fluid Sunscreen SPF50 është një krem kundër diellit për fytyrën që mbron lëkurën nga plakja e parakohshme. Formula është ultra e lehtë dhe përthithet shpejt, e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe lëkurën e ndjeshme. Po aq e rëndësishme, formula është rezistente ndaj ujit dhe nuk pickon sytë.

Përveç mbrojtjes me spektër të gjerë nga UVA, UVB, dritat blu dhe rrezatimi infra të kuqe, formula i siguron lëkurës edhe hidratim. Kjo formulë e plotë është e mundur vetëm si rezultat i veprimit sinergjik të aktivëve të fuqishëm. Si fillim, karnozina ndihmon në riparimin e dëmtimit të lëkurës nga radikalet e lira, ndërsa acidi hialuronik hidraton lëkurën duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe zbutjen e linjave të imëta. Përveç kësaj, një mburojë me spektër të gjerë mbron lëkurën nga kërcënimet kryesore të ekspozimit në diell. Aplikojeni çdo ditë për të mbrojtur, duke parandaluar foto-plakjen dhe duke i dhënë lëkurës tuaj një pamje të butë dhe të lëmuar.

Përbërësit kryesorë:
0.2% Carnosine është një antioksidant natyral që ndihmon në riparimin e dëmtimit të radikaleve të lira në lëkurë;
Acidi hialuronik 0,1% kontribuon në hidratimin e lëkurës duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe zbutjen e linjave të holla.

Si të përdorni:
Aplikoni një sasi të Babé Super Fluid Sunscreen SPF50 në lëkurën e fytyrës. Aplikojeni atë pas hidratuesit të fytyrës dhe para grimit.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Super Fluid Sunscreen SPF50 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *