HomeShopPersonal CareBabé Sun Transparent Sunscreen Wet Skin SPF50 200ml

Babé Sun Transparent Sunscreen Wet Skin SPF50 200ml

3900 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Krem dielli transparent Babé Sun Wet Skin SPF50 siguron mbrojtje kundër rrezatimit UVA/UVB dhe ka veti antioksidante duke ndihmuar në parandalimin e fotoplakjes. Për më tepër, ai përmban Bisabolol që qetëson dhe zbut lëkurën. Është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe mund të aplikohet si në lëkurë të lagur ashtu edhe në të thatë duke mos lënë shenja të bardha dhe duke dhënë një fund mat. Falë formës inovative të paketës, ju mund ta aplikoni spërkatjen me fytyrë poshtë për një aplikim më të lehtë duke e bërë atë ideal për sportistët.

Përbërësit kryesorë:

  • 0,10% Alpha Bisabolol që ka veti anti-inflamatore dhe gjithashtu qetëson, hidraton dhe zbut lëkurën;
  • 0,25% Vitamina E jep veti antioksiduese.

Si të përdorni:
Aplikoni Babé Sun Transparent Sunscreen Wet Skin SPF50, në lëkurën e lagur ose të thatë të trupit, në mënyrë të barabartë dhe në doza të bollshme 20 minuta para ekspozimit në diell. Aplikimi i një doze të reduktuar ul ndjeshëm nivelin e mbrojtjes. Riaplikoni shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me një peshqir. Shmangni ekspozimin në diell në mesditë dhe për shumë orë, edhe kur përdorni mbrojtje nga dielli. Mbajini foshnjat dhe fëmijët larg rrezeve të diellit direkte.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Sun Transparent Sunscreen Wet Skin SPF50 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *