HomeShopBabyBabé Pediatric Sunscreen Lotion SPF50+ 100ml

Babé Pediatric Sunscreen Lotion SPF50+ 100ml

3450 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babe Pediatric Sunscreen Lotion 50+ është ideal për mbrojtjen e lëkurës delikate të foshnjave dhe fëmijëve nga ekspozimi në diell pasi ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA dhe UVB. Ky krem kundër diellit mund të aplikohet në fytyrë dhe trup, përthithet lehtësisht dhe shumë rezistent ndaj ujit. Indikohet veçanërisht për lëkurën delikate të foshnjës dhe fëmijës me fototipe shumë të qarta, mesatare dhe të errëta. Gjithashtu, ka një veprim të dyfishtë për shkak të vetive antioksiduese dhe qetësuese.

Përbërësit kryesorë:

  • Filtra diellorë që mbrojnë nga rrezet UV, duke siguruar një SPF prej 50+;
  • 0,5% Kompleksi Qetësues Babé që qetëson dhe zbut lëkurën;
  • 0,25% Vitaminë E me veti antioksiduese.

Si të përdorni:

Aplikoni Babe Pediatric Sunscreen Lotion 50+ në mënyrë të barabartë në lëkurën e foshnjës 20 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikoni sa herë që është e nevojshme

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Pediatric Sunscreen Lotion SPF50+ 100ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *