HomeShopPersonal CareBabé Balm to Oil 500ml

Babé Balm to Oil 500ml

6370 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babé Balm to Oil 500ml ofron kujdes inovativ dhe komod për lëkurën me prirje atopike, duke e lënë atë jo vetëm të ushqyer, por edhe më elastike. Në fakt, duke përdorur përfitimet balancuese të përbërësve aktivë të Prebiotikëve dhe Probiotikëve, kjo formulë unike është në gjendje të stabilizojë mikrobiomën natyrale. Për më tepër, pas çdo aplikimi, Babé Balm to Oil gjithashtu rikthen funksionin pengues të lëkurës. Kështu, ndihmon në parandalimin e humbjes së ujit dhe, rrjedhimisht, tharjes në të ardhmen.

Në krye të kësaj, Babé Balm to Oil ka një teksturë të veçantë metamorfike që shkon nga kremoze në vajore kur është në kontakt me lëkurën. Siç ndodh, konsistenca e këndshme e balsamit bëhet menjëherë një vaj i thatë sapo të filloni ta masazhoni, duke ofruar një përvojë unike përdorimi, çdo herë.

Përbërësit kryesorë:
1% Prebiotik është thelbësor për të nxitur rritjen e dobishme të florës së lëkurës;
1% aminoacide, ure, pirrolidone acid karboksilik (PCA), acid laktik dhe laktat imitojnë faktorin natyral hidratues të lëkurës, duke garantuar hidratim afatgjatë;
1% Vitamina F kundërvepron shenjat e lëkurës së thatë si ekzema dhe plagët;
0,5% vaj Inca Inchi dhe vaj Chia jo vetëm që rikthen funksionet e barrierës së lëkurës, por gjithashtu lufton inflamacionin dhe rregullon keratinizimin. Për më tepër, këta përbërës ndihmojnë në ruajtjen e niveleve të hidratimit dhe elasticitetit;
0,3% molekulat e ceramideve, nga acidet yndyrore natyrale në lëkurë, nxisin funksionet e barrierës natyrore të lëkurës dhe ndihmojnë në mbajtjen e ujit;
0,5% Probiotikët kontribuojnë shumë në lëkurë më të shëndetshme.

Si të përdorni:
Përdorni Babé Balm to Oil 500 ml çdo ditë si pjesë e rutinës suaj të zakonshme të kujdesit për trupin. Aplikoni një sasi të përshtatshme në lëkurën e thatë të gjithë trupit tuaj, duke e masazhuar butësisht për përthithje maksimale.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Balm to Oil 500ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *