HomeShopPersonal CareBabé Hair Anti-Oily Dandruff Shampoo 250ml

Babé Hair Anti-Oily Dandruff Shampoo 250ml

2130 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Shampo kundër zbokthit është një shampo pastruese e formuluar posaçërisht për skalpin e yndyrshëm të kokës që vuan nga zbokthi. Për shkak të Piroctone Olamine që lufton kërpudhat përgjegjëse për zbokthin e yndyrshëm dhe Acidit Salicilik që ka një veprim keratolitik duke ndihmuar në heqjen e zbokthit, kjo shampo eliminon zbokthin dhe në përgjithësi shenjat e kruajtjes dhe shqetësimit të lëkurës së kokës.

Përbërësit kryesorë:
0,50% Cytobiol Bardane që vepron si një absorbues vaji në lëkurën e kokës, pra, duke reduktuar prodhimin e sebumit;
Kondicionerët 1,20% sigurojnë vitalitet dhe gjithashtu butësi për flokët;
0,25% Piroctone Olamine lufton kërpudhat përgjegjëse për zbokthin me vaj;
Acidi salicilik 0,50% ka një veprim keratolitik që ndihmon në heqjen e luspave.

Si të përdorni:
Aplikoni në flokë Babé Hair Anti-Oily Dandruff Shampoo dhe kokë të lagur dhe masazhoni butësisht. Përdoreni 2 deri në 3 herë në javë duke alternuar me shampon Babé  Extra Mild Shampoo.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Hair Anti-Oily Dandruff Shampoo 250ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *