HomeShopBeautyBabé Stop AKN Purifying Cleansing Gel 200ml

Babé Stop AKN Purifying Cleansing Gel 200ml

2150 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babé Stop AKN Purifying Cleansing Gel 200ml është një pastrues i formuluar posaçërisht për lëkurën e yndyrshme dhe lëkurën e prirur ndaj akneve. Thënë kështu, ky pastrues ka një formulë unike me përbërës që ndihmojnë në kontrollin e sebumit të tepërt dhe si pasojë ndihmojnë në parandalimin e shpërthimeve. Së pari dhe më kryesorja, ai përmban Cytobiol Iris™, një përzierje e tre përbërësve aktivë që jo vetëm ndihmojnë në kontrollin e sebumit të tepërt, por edhe qetësojnë lëkurën. Pastaj, formula përmban edhe acid salicilik, një përbërës i njohur për përfitimet e tij në lëkurën e prirur ndaj akneve, sepse ndihmon në kontrollin e sebumit të tepërt dhe hap poret. Së fundmi, Zinku PCA kontribuon më tej në këtë veprim rregullues të sebumit.

Ndërkohë, tekstura e xhelit kthehet në një shkumë të butë kur bie në kontakt me ujin, për të pastruar në mënyrë efektive lëkurën. Si rezultat, ky pastrues freskues largon papastërtitë dhe sebumin e tepërt për një çehre pa shkëlqim. Në përgjithësi, lëkura juaj ndihet e freskët dhe e pastruar pas përdorimit të këtij pastrues.

Përbërësit kryesorë:
2% Cytobiol Iris™ përbëhet nga tre përbërës. Së pari, sulfati i zinkut, i cili ka një veprim rregullues të sebumit. Së dyti, ekstrakti i Irisit me veti anti-inflamatore që qetëson lëkurën. Dhe së fundi, vitamina A, që nxit rinovimin e lëkurës.
Acidi salicilik 0,2% ka veti anti-inflamatore dhe gjithashtu një veprim keratolitik për shkak të aftësisë së tij për të depërtuar në poret dhe për të eksfoluar lëkurën. Për më tepër, ka veti antibakteriale dhe rregulluese të sebumit. Ndihmon në rregullimin e sebumit të tepërt dhe zvogëlimin e njollave;
0,02% Zinc PCA ka një veprim pastrues duke siguruar në mënyrë të barabartë nivele optimale të lagështisë në lëkurë.

Si të përdorni:
Aplikoni Babé Stop AKN Purifying Cleansing Gel 200ml në fytyrën e lagur dhe masazhoni butësisht për të bërë shkumë. Shpëlajeni tërësisht. Shmangni kontaktin me zonën e syve.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Stop AKN Purifying Cleansing Gel 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *