HomeShopBeautyBabé Hydro 24h Reactive Skin Cream 50ml

Babé Hydro 24h Reactive Skin Cream 50ml

3510 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Kremi Babé Hydro 24h Reactive Skin jo vetëm që redukton inflamacionin dhe lufton skuqjen, por gjithashtu e mban lëkurën tuaj të hidratuar deri në 24 orë. Formula e tij unike është ideale për lëkurën e prirur ndaj skuqjes dhe për rosacea për shkak të një kombinimi të përbërësve që kanë veti anti-inflamatore dhe ndihmojnë në aktivizimin e qarkullimit të gjakut. Me prebiotikë, është në gjendje të riparojë dhe mbrojë lëkurën duke rritur nivelin e tolerancës. Përveç kësaj, ky krem përmban mikrokapsula me shkrirje ngjyrash që ndihmojnë në fshehjen e skuqjes duke lëshuar një pigment të lehtë.

Përbërësit kryesorë:
0,20% Allantoin që jo vetëm riparon lëkurën por ka edhe veti zbutëse dhe qetësuese;
3% Anti-Redness Biocomplex një kombinim përbërësish që ndihmojnë në aktivizimin e qarkullimit të gjakut dhe elasticitetin e venave të dukshme kapilare duke ulur intensitetin e tij;
2% Biolin Prebiotik që vepron si mburojë mbrojtëse kundër mikroorganizmave;
0,20% Bisabolol që ka veti anti-inflamatore dhe gjithashtu qetëson dhe hidraton lëkurën;
0,40% Jojoba Active hidraton dhe gjithashtu përforcon mbrojtjen natyrale të lëkurës;
2% Niacinamide siguron lagështi dhe butësi duke qetësuar lëkurën e ndjeshme;
1% Natyral Moisturizing Factor një kombinim përbërësish që siguron hidratim;
Peptid qetësues 5% ka veti anti-inflamatore dhe ofron lehtësim të menjëhershëm nga kruarja;
0,25% Vitaminë E që jep veti antioksiduese.

Si të përdorni:
Aplikoni kremin Babé Hydro 24h Reactive Skin në fytyrën e pastruar më parë me një masazh të butë deri në shkrirjen e mikrokapsulave. Përdoreni produktin çdo ditë në mëngjes dhe pasdite. Mos aplikoni gjatë natës

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Hydro 24h Reactive Skin Cream 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *