HomeShopPersonal CareBabé 10% Urea Repairing Lotion 500ml

Babé 10% Urea Repairing Lotion 500ml

3580 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Locion Riparues Babé 10% Urea 500ml siguron hidratim të menjëhershëm dhe afatgjatë për lëkurën e thatë dhe të krisur duke e lënë atë sërish të butë dhe të zhdërvjellët.
Babé 10% Urea Repairing Lotion 500ml është një kujdes ditor i formuluar posaçërisht për të rehatuar dhe ushqyer lëkurën e thatë dhe të krisur. I pasur me aktivë hidratues dhe ushqyes, jo vetëm që mund të hidratojë thellësisht lëkurën, por edhe të rivendosë pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës. Dhe me 10% ure ofron gjithashtu një veprim të butë eksfolimi që ndihmon në largimin e qelizave të vdekura duke sjellë butësi dhe elasticitet në lëkurë.

Në përgjithësi, ai ndihmon në rivendosjen e niveleve optimale të hidratimit të lëkurës, promovon një pengesë më të shëndetshme të lëkurës dhe parandalon lagështinë e mëtejshme jo vetëm duke e rehatuar lëkurën, por edhe duke e lënë atë të butë dhe të zhdërvjellët.

Përbërësit kryesorë:
Glicerinë 3% ndihmon në mbajtjen e lëkurës të hidratuar dhe gjithashtu të mbrojtur nga agresorët e jashtëm;
2% Shea Butter jo vetëm që mund të ushqejë thellësisht lëkurën, por gjithashtu ndihmon në rigjenerimin dhe qetësimin. Ajo çon në një pengesë më të shëndetshme të lëkurës dhe rehaton lëkurën;
10% ure jo vetëm që mund të hidratojë thellësisht lëkurën, por edhe të sigurojë një veprim eksfolues. Ndihmon në hidratimin e lëkurës dhe largimin e qelizave të vdekura duke zbutur dhe lëmuar lëkurën e thatë dhe të krisur;
3.5% vaji vegjetal i sojës është i pasur me Omega 3, 6 dhe 9 dhe ndihmon në ushqimin dhe zbutjen e lëkurës;
0.25% Vitamina E jep veti antioksiduese dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga stresi oksidativ.

Si të përdorni:
Aplikoni Babé 10% Urea Repairing Lotion 500ml një ose dy herë në ditë në lëkurën e pastruar dhe të thatë më parë. Aplikojeni me një masazh të lehtë derisa të përthithet plotësisht.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé 10% Urea Repairing Lotion 500ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *