HomeShopPersonal CareBabé Anti-Stretch Mark Cream 200ml

Babé Anti-Stretch Mark Cream 200ml

4290 L

Add to wishlist 1 Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babé Anti Stretch Marks Krem parandalon dhe redukton strijat në fazën inflamatore. Ky produkt është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe mund të përdoret për të paktën tre muaj. Indikohet veçanërisht për të parandaluar dhe korrigjuar strijat, të shkaktuara nga dietat për humbje peshe, puberteti, shtatzënia ose pas lindjes. Ripohon dhe rikthen elasticitetin dhe fleksibilitetin e lëkurës, duke aktivizuar formimin e kolagjenit dhe favorizon procesin e riparimit të indeve falë veprimit shërues të vajit të trëndafilit.

Përbërësit kryesorë:
3% glicerinë me veti hidratuese;
3% Centella asiatica me veprim riparues;
2% vaj trëndafili me veprim shërues;
1,5% Kompleks forcues që i jep qëndrueshmëri lëkurës;
1,5% silanol që ndihmon në reduktimin e strijave;
0,25% vitaminë E me veti antioksiduese;

Si të përdorni:
Aplikoni kremin anti Stretch Marks Babe në zonat e prekura me një masazh të butë rrethor derisa të përthithet plotësisht. Aplikoni produktin për të paktën 3 muaj.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Anti-Stretch Mark Cream 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *