HomeShopBabyBabé Pediatric Emollient Cream 200ml

Babé Pediatric Emollient Cream 200ml

2980 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babé Pediatric Emollient Cream është një krem trupi ideal për lëkurë shumë të thatë dhe atopike për shkak të aftësisë së tij për të qetësuar, ushqyer dhe gjithashtu riparuar barrierën e lëkurës.

Kremi zbutës pediatrik Babé ushqen në thellësi lëkurën për shkak të pranisë së Omega 3, 6 dhe 9 në formulën e tij që rikthen nivelin hidrolipidik të lëkurës.

Për shkak se përmban përbërës me veti anti-inflamatore, ky krem gjithashtu ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe lehtësimin e kruajtjes. Përveç kësaj, rikthen barrierën mbrojtëse të lëkurës duke reduktuar rrezikun e infeksionit. Në thelb, rehaton dhe qetëson lëkurën duke qenë i shkëlqyer për lëkurën atopike të foshnjës dhe fëmijës.

Përbërësit kryesorë:

  • 2% vaj avokado ushqen intensivisht dhe i jep rehati lekures;
  • 3% Glicerinë e mban lëkurën të hidratuar;
  • 2% Shea Butter ka veti zbutëse dhe hidratuese duke mbrojtur lëkurën nga dehidratimi;
  • 2% SkinCalm me veti anti-inflamatore që redukton skuqjen dhe kruajtjen;
  • 4% SkinRepair rikthen barrierën mbrojtëse të lëkurës duke reduktuar inflamacionin dhe acarimin;
  • 1% Squalane e mban lëkurën të hidratuar duke siguruar elasticitet dhe butësi;
  • 0,25% Vitamina E jep veti antioksiduese;
  • 1% Vitamina F ka një veprim hidratues.

Si të përdorni:

Aplikoni Babé Pediatric Emollient Cream sa herë që është e nevojshme në lëkurë të pastër dhe të thatë.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Pediatric Emollient Cream 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *