HomeShopBabyBabé Pediatric Oil Soap 200ml

Babé Pediatric Oil Soap 200ml

1940 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category: Tag:

Description

Sapuni i vajit për fëmijë Babé është një vaj i pasur pastrues që përveçse pastron lëkurën e butë të foshnjës, gjithashtu ushqen dhe mbron në thellësi barrierën e lëkurës.

Sapuni i vajit për fëmijë Babé është një vaj i pasur pastrues që përveçse pastron lëkurën e butë të foshnjës, gjithashtu ushqen dhe mbron në thellësi barrierën e lëkurës.
Sapuni i vajit për fëmijë Babé është, në fakt, një formulë e koncentruar ideale për higjienën e përditshme të lëkurës së thatë ose atopike të foshnjave dhe fëmijëve. I pasuruar me Omega 3, 6 dhe 9 ky pastrues zbutës ushqen në thellësi lëkurën ndërsa rikthen dhe mbron barrieren e lëkurës.

Për shkak se përmban përbërës me veti anti-inflamatore, ky vaj gjithashtu ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe lehtësimin e ndjesisë së shtrëngimit. Duke pasur parasysh se, ky vaj pastron lëkurën dhe ruan shtresën e saj hidrolipidike, duke siguruar që lëkura delikate e foshnjave dhe fëmijëve të mbetet e rehatshme dhe e shëndetshme për më gjatë.

Si të përdorni:
Aplikoni sapunin Babé Pediatric Oil me ujë dhe masazhojeni lehtë në lëkurën e lagur të foshnjës. Shpëlajeni tërësisht dhe thajeni butësisht.

Përbërësit kryesorë

  • 10% vaj avokado ushqen intensivisht dhe gjithashtu i jep rehati lëkurës;
  • 2% SkinRepair rikthen barrierën mbrojtëse të lëkurës duke reduktuar inflamacionin dhe acarimin;
  • 0,25% Vitamina E jep veti antioksiduese;
  • 1% Vitamina F ka një veprim hidratues

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Pediatric Oil Soap 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *