HomeShopBeautyBabé Pediatric Nappy Rash Cream 100ml

Babé Pediatric Nappy Rash Cream 100ml

1890 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Ka për qëllim të mbrojë irritimet dhe skuqjet e lëkurës delikate të foshnjës.

Krijon një barrierë mbrojtëse të lëkurës, ruan pjesën e poshtme të foshnjës nga irritimet dhe skuqjen e pelenave, ndërsa hidraton dhe përshpejton shërimin.

pH 7

Përmban oksdi zinku 8%

Ndihmon në lehtësimin e parehatisë nga pelenat

Ndihmon në mbrojtjen dhe qetësimin e lekurës duke favorizuar riparimin e saj

 

  • Trajton dhe parandalon skuqjen e pelenave
  • Mbron lëkurën e foshnjës nga infeksionet e mundshme
  • Me gjalpë Shea dhe Panthenol për të hidratuar dhe zbutur lëkurën
  • Me Calendula për të ndihmuar në përshpejtimin e shërimit të lëkurës
  • Pa aroma
  • Pa paraben
  • Pa alkool
  • Hipoalergjike

Si të përdorni:

Aplikoni një shtresë të hollë të pastës me ujë për fëmijë për të pastruar dhe tharë pjesën e poshtme të foshnjës pas çdo ndërrimi të pelenës.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Pediatric Nappy Rash Cream 100ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *