HomeShopBabyBabé Pediatric Cradle Cap Shampoo 200ml (shampoo për rrjebullën)

Babé Pediatric Cradle Cap Shampoo 200ml (shampoo për rrjebullën)

1730 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category: Tags: ,

Description

Babe Pediatric Cradle Cap është një shampo qetësuese që pastron lëkurën e kokës delikate të foshnjës dhe ndihmon në heqjen e rrjebulles, duke i lënë flokët të butë dhe me shkëlqim.

Kjo shampo pastron butësisht dhe mbron lëkurën e kokës dhe flokët e foshnjave dhe fëmijëve pa irrituar, duke e lënë atë të lëmuar dhe të butë. Respekton lëkurën e kokës dhe flokët, duke siguruar butësi dhe shkëlqim. Formula e tij ka veti keratolitike dhe përbërës aktivë të fuqishëm që veprojnë në faktorët që shkaktojnë shfaqjen e kapakut të djepit.

Përbërësit kryesorë:

  • 4% Acid Undecilenik Derivat me veti bakteriostatike;
  • 2,2% Kondicionerë për flokët që zbutin flokët;
  • 1% Kalendul që qetëson lëkurën;
  • Acid salicilik 0,5% që ndihmon në heqjen e rrjebulles;

Si të përdorni:

Aplikoni shampon Babe Pediatric Cradle Cap në flokë të lagur, duke e masazhuar butësisht. Lëreni të veprojë për disa minuta, më pas shpëlajeni me ujë. Përdoreni 2 deri në 3 herë në javë.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Pediatric Cradle Cap Shampoo 200ml (shampoo për rrjebullën)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *