HomeShopBeautyBabé Soothing Micellar Gel 245ml

Babé Soothing Micellar Gel 245ml

2120 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babé Soothing Micellar Gel është një xhel shkumues që për shkak të formulës së tij pa sapun dhe pranisë së një kompleksi qetësues mund të përdoret edhe për lëkurat më të ndjeshme. Është në gjendje të heqë papastërtitë dhe grimin pa irrituar dhe falë përbërësve të tij hidratues e lë lëkurën të freskët dhe të hidratuar. Për më tepër, duke qenë se ky produkt është një syndet, është i përshtatshëm për lëkurën që vuan nga dermatiti atopik. Në përgjithësi, përveçse pastron pa irrituar, ky xhel e lë lëkurën tuaj fleksibël, të freskët, të hidratuar, të lëmuar dhe të butë.

Përbërësit kryesorë:
1% Betain hidraton, qetëson dhe gjithashtu ndihmon në reduktimin e inflamacionit;
2,50% Glicerinë e mban lëkurën të hidratuar;
0,25% Ekstrakt i Rrënjës së Glycyrrhiza Glabra i njohur edhe si Jamball që jo vetëm redukton kruajtjen dhe irritimin, por gjithashtu ndihmon në unifikimin e tonit të lëkurës.

Si të përdorni:
Aplikoni Babé Soothing Micellar Gel në lëkurë të lagur, me një masazh të butë me majat e gishtave, derisa të krijohet shkumë e lehtë. Shpëlajeni tërësisht me ujë.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Soothing Micellar Gel 245ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *