HomeShopBeautyBabé Healthy Aging+ Multi Repair Renovating Night Cream 50ml

Babé Healthy Aging+ Multi Repair Renovating Night Cream 50ml

5750 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Kremi rinovues i natës Babé Healthy Aging+ Multi Repair është formuluar posaçërisht për t’ju ndihmuar, natë pas nate, të reduktoni shenjat e plakjes. Me një formulë inovative, që bashkon Bakuchiol me Retinolin e kapsuluar, jo vetëm që do të stimulojë rinovimin e qelizave, por gjithashtu do të rrisë prodhimin natyral të kolagjenit të lëkurës. Kjo aftësi ndihmon në rivendosjen e fleksibilitetit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës dhe zvogëlimin e linjave të imta dhe rrudhave. Për shkak se formula e tij përmban gjithashtu një kompleks ushqyes, ai gjithashtu do të hidratojë dhe ushqejë thellësisht duke ndihmuar në forcimin e barrierës së lëkurës. Me një teksturë të këndshme që shkrihet në lëkurë, ky krem nate rafinon dhe rinovon çehre duke ju dhënë një pamje më të ndritshme dhe më të re.

  • Kalendula 3%
  • Retinol i enkapsuluar 0.5%
  • Centella Asiatica 2%
  • Vitamin C 0.5%
  • Biolin Prebiotik 2%
  • Vitamin E 0.5%
  • Kompleks ushqyes 1%
  • Acid Hialuronik 0.1%
  • Bakuchiol 0.5%

0,50% Bakuchiol, e cila është një molekulë e ngjashme me retinolin me origjinë botanike. Stimulon prodhimin e kolagjenit, duke rritur elasticitetin, qëndrueshmërinë dhe duke përmirësuar linjat e imëta dhe rrudhat;
3% Calendula me veti anti-inflamatore dhe gjithashtu riparuese të lëkurës;
2% Centella asiatica nxit prodhimin e kolagjenit duke pasur një efekt të thellë forcues në lëkurë;
Retinoli 0,50% i kapsuluar stimulon rinovimin e qelizave, duke i dhënë lëkurës një pamje rrezatuese dhe gjithashtu më të lëmuar. Gjithashtu rrit prodhimin natyral të kolagjenit të lëkurës i cili redukton ndjeshëm linjat e imta dhe rrudhat;
Kompleksi 1% ushqyes i cili përbëhet nga një kombinim i vajrave bimore që hidratojnë dhe ushqejnë thellësisht duke ndihmuar në forcimin e barrierës së lëkurës.

Si të përdorni:
Aplikoni kremin rinovues të natës Babé Healthy Aging+ Multi Repair në mbrëmje, në lëkurën e pastruar dhe të thatë. Masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Healthy Aging+ Multi Repair Renovating Night Cream 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *