HomeShopBeautyBabé Healthy Aging+ Multi Renewal Night Peeling 30ml

Babé Healthy Aging+ Multi Renewal Night Peeling 30ml

5070 L

Add to wishlist Add to compareAsk about productCompare
Category:

Description

Babé Healthy Aging+ Multi Renewal Night Peeling 30ml mbështet fuqinë rigjeneruese të Acideve Alfa-Hydroxy dhe Pro-retinolit të Enkapsuluar për të kontribuar në lëkurë më të lëmuar dhe në përgjithësi më të re. Me një teksturë të këndshme të lëngshme, ky trajtim unik përmirëson cilësinë dhe tonin e lëkurës gjatë natës, kështu që ju zgjoheni me një çehre rrezatuese. Nga njëra anë, Peeling Nate Multi Renewal ndihmon në zvogëlimin e pamjes së njollave dhe unifikimin e tonit të lëkurës. Efekti i tij ndriçues përmirëson dukshëm shkëlqimin, ndërsa veprimi eksfolues përmirëson strukturën dhe rrit butësinë. Për më tepër, Peeling Nate Multi Renewal fokusohet në mënyrë të barabartë në ofrimin e përfitimeve kundër plakjes, duke rritur rinovimin e lëkurës dhe duke përmirësuar rezultatin e produkteve të tjera. Rezultati? Lëkurë më e butë, më e shndritshme dhe e shëndetshme pas çdo aplikimi!

Përbërësit kryesorë:

  • 6,6% Pro-Retinol i kapsuluar, nga vitamina A, ndihmon në rinovimin e lëkurës nga brenda;
  • Acidi laktik 5,6% ka përfitime hidratuese dhe rinovuese. Për më tepër, ky komponent favorizon edhe depërtimin e përbërësve të tjerë;
  • Acidi mandelik 5% ka gjithashtu veti jo vetëm eksfoluese, por edhe hidratuese;
  • Acidi piruvik 1% ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit dhe fibrave elastike;
  • 0,5% Bakuchiol është një ekstrakt krejtësisht natyral me veti të fuqishme antioksiduese. Ky përbërës nxit sintezën e kolagjenit dhe përmirëson pigmentimin e lëkurës, në të njëjtën kohë;
  • 0,5% Orobanche Rapum Extract është gjithashtu një komponent me origjinë bimore që ndihmon në stimulimin e rinovimit të lëkurës në mënyrë natyrale;
  • 0,5% Vitaminë C për mbrojtje antioksiduese kundër radikaleve të lira;
  • 0,5% Prebiotik është thelbësor për të nxitur rritjen e dobishme të florës së lëkurës;
  • 0,5% Asiatic Spark përmirëson nivelet e kolagjenit dhe gjithashtu nxit procesin e rigjenerimit të lëkurës;
  • Acidi hialuronik 0,5% e mban lëkurën të hidratuar, më të fortë dhe më elastike.

Si të përdorni
Përdorni Babé Healthy Aging+ Multi Renewal Night Peeling 30ml si pjesë e rutinës suaj të mbrëmjes në lëkurë të thatë dhe të pastër. Aplikoni tre deri në katër pika, duke masazhuar butësisht për përthithje maksimale. Mos e shpëlani. Filloni duke e përdorur këtë produkt një herë në javë duke e rritur frekuencën e tij gradualisht. Aplikimi i përditshëm është i mundur në varësi të tolerancës së lëkurës në fjalë. Gjithmonë plotësoni përdorimin e tij me krem kundër diellit ditën në vijim.

Additional information

brand

Babé

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Babé Healthy Aging+ Multi Renewal Night Peeling 30ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *