Recetë e shijshme, e pasur me vitamina dhe fibra.

Përbërësit:

  • 140gr mango e grirë
  • 3 lugë gjelle Blevit Plus
  • 4 lugë mase nga qumështi pluhur
  • 20 ml ujë
  • 3 lugë kanellë pluhur

 

Përgatitja:

  1. Vendosni në blender mangon,kosin, drithërat Blevit Plus, formulën Blemil Plus dhe ujin.
  2. Përzieni mirë derisa të përfitohet një masë kremoze.
  3. Hidheni masën në një gotë smoothie dhe shërbejeni me pak kanellë pluhur.