Supë krem me zarzavate plot vitamina dhe me një trashësi perfekte për foshnjat nga 5 deri në 12muaj

 

Përbërësit:

 • Pak piper të zi
 • Pak rigon
 • 100gr patate
 • 120g brokoli
 • 8 lugë nga masa e qumështit formulë Blemil Plus
 • 120ml ujë
 • ½ kungulleshkë

 

Përgatitja:

 1. Qëroni pataten dhe priteni në kubikë.
 2. Në një tenxhere zieni pataten, kungulleshkën dhe brokolin për rreth 15-20min apo der isa patatja të jetë zier.
 3. Hidhni në blender zarzavatet e ziera, 120ml ujë dhe Blemil Plus. Rrihni me anë të blenderit masën derisa të përfitoni trashësinë e duhur kremoze.
 4. Hidhni përgatitjen në një pjatë të thellë dhe nëse dëshironi mund ti shtoni edhe një lugë të vogël vaj ulliri të virgjër.